طلب خیر

 

 

-  خدایا  از تو می خواهم که به سبب دانش بی حد خود ، برای من خیر و نیکی را بر گزینی . پس بر محمد و خاندانش درود فرست و از هر چیز برترین را نصیب من فرما.

- به ما الهام کن که آنچه را نیک و درست است ، بدانیم و عمل کنیم ، و این را وسیله ای قرار داده تا به آنچه برایمان مقدر فرموده ای خشنود شویم ، و به حکمی که در حق ما کرده ای گردن نهیم . پس پریشانی دو دل بودن را از قلب ما بزدای و ما را به یقینی همانند یقین بندگان مخلص خود یاری نمای.

- و مخواه که در شناخت آنچه برای ما برگزیده ای ، ناتوان مانیم . تا از آنجا که حرمت تو در چشم ما اندک شود و آنچه مقدر کرده ای پیش ما ناپسند آید و به حالتی دچار شویم که از نیک فرجامی دورتر است و به غیر عاقبت نزدیکتر .

- آنچه را قسمتمان کرده ای و برای ما ناخوشایند است ، محبوب ما گردان ، و آن حکم تو را که دشوار می پنداریم ، آسان ساز.

و در دل ما انداز که در برابر آنچه در حق ما خواسته ای ، تسلیم تو باشیم ، و نخواهیم که آنچه به تا خیر انداخته ای ، پیش افتد ، و آنچه پیش انداخته ای به تاخیر افتد ، و آنچه را محبوب توست ،ناپسند نداریم ، آنچه را خوش نمی داری ، اختیار نکنیم.

-  کار ما را به آن سر انجام که نیک تر است و آن فرجام که پسندیده تر ، پایان ده ، زیرا تو نفیس ترین چیزها را می بخشی و بخشش های بزرگ می دهی ، و هر چه بخواهی همان می کنی ، وتو بر هر کار توانایی.

                                                                                       صحیفه سجادیه

/ 2 نظر / 13 بازدید
شبنم

سلام خسته نباشی وقت کردی یه سر به ایمیلت بزن فکر کنم اینباکست داره می ترکه آقای مهندس.[زودباش]

ْSetaReh

Salam aga meysam weblog dorost mikoni fekre update kardanesh ham bash. 3 roze miam to webloget hichi das nakhorde tanbali ro bezar kenar agaye meysam khan. In dafe dg nazar dadam nagi nemiam sar bezanam. Movazeb khodet bash b khale ham salam bereson. [چشمک]